Верховна Рада повторно прийняла закон про мораторій на банкрутство «Чорноморнафтогазу»

СПБУ «Україна» («Незалежність»), на дальньому плані СПБУ «Петро Годованець» ДАТ «Чорноморнафтогаз» на Одеському родовищі, 2013 рік Фото: «Чорноморнафтогаз»

Верховна Рада України прийняла за правками президента закон №5370 про стабілізацію фінансового та виробничого положення державної компанії «Чорноморнафтогаз», який, зокрема, передбачає продовження дії спецдозволів на видобуток газу і заборону на порушення справ про банкрутство «Чорноморнафтогазу» до 1 січня 2019 року.

За дане рішення проголосували 230 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, передає Центр журналістських розслідувань.

Президент України відмовився підписувати проект закону через посилання на законодавство при наявності норми, яка суперечить одному з законів. Саме тому глава держави запропонував замінити «законодавство» на «закон».

З документа виключили пункт, згідно з яким до 1 січня 2019 року тимчасово могли зупинити виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», а також зняти арешти і заборони відчуження його майна в ряді виконавчих проваджень.

Комітет погодився з зауваженнями президента і рекомендував парламенту підтримати документ з їх урахуванням.

Документ передбачає, що спецдозволи на користування надрами, надані Державному акціонерному товариству «Чорноморнафтогаз» на ділянки, які розташовані на тимчасово окупованій території України, вважаються такими, термін дії яких продовжено на період тимчасової окупації Криму.

Крім того, згідно із законопроектом, справи про банкрутство Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» до 1 січня 2019 роки не відкриваються. Провадження у справах про банкрутство Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», відкриті до 1 січня 2017 року, підлягають припиненню, крім випадків, коли ліквідація відбувається за рішенням власника.

Закон повинен набути чинності на наступний день після офіційної публікації.

У червні 2017 року президент України Петро Порошенко ветував закон, який встановлював мораторій на стягнення заборгованості з ДАТ «Чорноморнафтогаз» до 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, після анексії Криму в руках окупантів залишилися українські активи ДАТ «Чорноморнафтогаз», балансова вартість яких, за оцінками НАК «Нафтогаз України», становить близько 15 мільярдів гривень: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» ( «Незалежність»).

14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці. 22 грудня 2016 року в Міжнародному трибуналі ООН з морського права був сформований суд, який у 2017 році почне розгляд позову України до РФ.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість його дочірніх компаній, включаючи «Чорноморнафтогаз», ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати 2,6 млрд. Дол. Збитків, завданих незаконним захопленням активів в Криму.

27 січня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на чотири самопіднімальні бурові установки (СПБУ) ПАТ «ДАТ« Чорноморнафтогаз », незаконно захоплені РФ в України після окупації Криму.

30 травня Приморський районний суд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення ДАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією після окупації Криму.