У Києві біля посольства РФ проходить акція проти руйнування окупантами Ханського палацу в Бахчисараї

Новини

У Києві біля посольства РФ в Україні в понеділок, 19 березня, проходить акція-перформанс проти руйнування в окупованому Криму історичної та культурної спадщини кримських татар, пам’ятки архітектури в Криму – Ханського палацу в Бахчисараї.

Ініціаторами акції виступили громадська організація «КримSOS», Меджліс кримськотатарського народу і «Кримський дім», передає Центр журналістських розслідувань.

Правозахисники і активісти на акції «демонструють», як під управлінням окупаційних властей Криму проходить так звана «реконструкція» Ханського палацу, яка загрожує його руйнуванням.

Нагадаємо, Україна передала в штаб-квартиру ЮНЕСКО докази руйнування Ханського палацу в Бахчисараї в результаті незаконних робіт, що проводяться окупаційної «владою». В організації пообіцяли направити моніторингову місію до Криму для огляду стану об’єкта.

Фактично реставраційні, але некваліфіковані роботи під виглядом «протиаварійних» в Ханському палаці проводять московське ТОВ «Корпорація АТТА Груп» і сімферопольська фірма-проектувальник «Кірамет».

При цьому ТОВ «Корпорація АТТА Груп» і ТОВ «Кірамет», які проводять «ремонтно-реставраційні роботи» на об’єктах культурної спадщини України – будівлях палацу-музею в Бахчисараї, порушують не лише законодавство України, а й Росії, що окупувала Крим. Вони не мають ліцензій РФ на подібні роботи.

Лідери Меджлісу і кримськотатарська громадськість заявляють, що в результаті робіт в Ханському палаці деякі його об’єкти вже втратили свій автентичний вигляд.

Ханський палац у Бахчисараї входить до складу Бахчисарайського історико-культурного музею-заповідника. Це – єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Бахчисарайський заповідник знаходиться в попередньому списку ЮНЕСКО, чекаючи включення в список об’єктів всесвітньої спадщини. Номінаційна заявка на включення в список була подана в 2012 році.