Порошенко підписав указ, яким вводиться перевірка підстав для в’їзду громадян РФ в Україну

Український президент Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО від 1 березня «Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики», яке передбачає введення механізму попередньої перевірки підстав для в'їзду іноземців, зокрема, громадян РФ в Україну.

Фото: trud.ru

Відповідний указ президент підписав у середу, 21 березня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби глави держави.

Своїм рішенням РНБО схвалила проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень» і запропонувала президенту внести його на розгляд Верховної Ради.

Також РНБО доручила Кабміну України забезпечити в місячний термін розробку і внесення на розгляд парламенту ряд проектів законів України. Зокрема, уряду доручено підготувати зміни до законів «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про прикордонний контроль» щодо запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян РФ, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в’їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну, а також визначення повноважень державних органів щодо здійснення такої перевірки.

Крім того, Кабміну доручено підготувати зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів, сприяння в наданні інших послуг, а також за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні.

РНБО також доручила Кабміну затвердити план заходів на 2018 – 2021 роки з реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року, схваленої розпорядженням КМУ від 12 липня 2017 року № 482-р, передбачивши запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян РФ, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в’їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну.

Також, згідно з рішенням РНБО, має бути підготовлений і затверджений у двомісячний строк порядок реєстрації іноземців, осіб без громадянства та їх паспортних документів у пунктах пропуску через державний кордон України, а також внесення відомостей про іноземців або осіб без громадянства, їх паспортних даних до відповідного реєстру; порядок інформаційної взаємодії суб’єктів національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців і осіб без громадянства, зокрема щодо здійснення верифікації та ідентифікації особи; порядок заповнення і використання імміграційної картки, зокрема під час перевірки підстав для в’їзду в Україну, продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на її території.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомлялось, 30 серпня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про введення системи фіксації біометричних даних іноземців, в тому числі громадян РФ, та осіб без громадянства на українському кордоні, яка почала функціонувати з 1 січня 2018 року. Своїм указом президент ввів в дію рішення РНБО України України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України». 2 версня указ набрав чинності.

З 1 січня 2018 року Держприкордонслужба України ввела фіксацію біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 70 держав, у тому числі для громадян РФ, в 157 міжнародних пунктах пропуску через кордон. Система фіксації біометричних даних не тільки дозволяє контролювати термін перебування в Україні, але і підключена до баз Інтерполу.

З 1 січня 2018 року система фіксації біометричних даних також запрацювала на адмінкордоні з окупованим Кримом. При цьому перевірка біометричних даних не торкається громадян України, які мешкають в окупованому РФ Криму. Біометричний контроль при перетині адмінкордону з Кримом проходять лише іноземні громадяни.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine