Мін’юст України розробив план щодо стягнення з Газпрому $2,6 млрд

У Міністерства юстиції України є план, який допоможе стягнути з російського Газпрому $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі телеканалу Прямий, передає Центр журналістських розслідувань.

«У нас є план, який я не буду озвучувати, тому що це має бути сюрпризом для боржника», – зазначив Петренко.

За його словами, у Газпрому багато активів в різних країнах і вони більш ніж покривають борг Газпрому перед Нафтогазом. «Процес виконання такого рішення досить простий і чіткий», – підкреслив Петренко.

Министр юстиции Украины Павел Петренко. Фото: minjust.gov.ua

Міністр нагадав, що 100 млн грн вже стягнуто з Газпрому до держбюджету.

Як повідомлялося, 1 березня НАК «Нафтогаз України» виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому. За рішенням арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром повинен оплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Україна офіційно попередила Євросоюз про те, що Росія не виконує свої договірних зобов’язань по транзиту газу, а також відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

1 березня ПАТ «Укртрансгаз» повідомив, що російський «Газпром» з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході в ГТС України, яке відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Також «Газпром» повернув «Нафтогазу України» авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився поставляти газ по передоплаті. У Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення.

3 березня «Газпром» заявив про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».

Німеччина стурбована рішенням російського ПАТ «Газпром» розірвати контракт на поставку газу з НАК «Нафтогаз України» і закликала сторони до врегулювання спору.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine