Порошенко підписав мораторій на банкрутство «Чорноморнафтогазу»

Новини
СПБУ «Україна» («Незалежність»), на дальньому плані СПБУ «Петро Годованець» ДАТ «Чорноморнафтогаз» на Одеському родовищі, 2013 рік Фото: «Чорноморнафтогаз»

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким передбачено продовження спецрезрешеній на користування надрами «Чорноморнафтогазу» і заборона на його банкрутство до 2019 року – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України».

«Документ передбачає продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих суспільству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також заборона до 1 січня 2019 року на порушення справ про банкрутство товариства і припинення провадження у справах, до 1 січня 2017 року», – повідомляє прес-служба президента, передає Центр журналістських розслідувань.

Відзначається, що введення закону сприятиме нормалізації діяльності ДАТ «Чорноморнафтогаз», а також забезпечення захисту майнових інтересів України в міжнародних судових інстанціях.

14 березня Верховна Рада України прийняла за правками президента закон №5370 про стабілізацію фінансового та виробничого положення державної компанії «Чорноморнафтогаз», який, зокрема, передбачає продовження дії спецдозволів на видобуток газу і заборона на порушення справ про банкрутство «Чорноморнафтогазу» до 1 січня 2019 року.

У червні 2017 року президент України Петро Порошенко ветував закон, який встановлював мораторій на стягнення заборгованості з ДАТ «Чорноморнафтогаз» до 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, після анексії Криму в руках окупантів залишилися українські активи ДАТ «Чорноморнафтогаз», балансова вартість яких, за оцінками НАК «Нафтогаз України», становить близько 15 мільярдів гривень: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» ( «Незалежність»).

14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці. 22 грудня 2016 року в Міжнародному трибуналі ООН з морського права був сформований суд, який у 2017 році почне розгляд позову України до РФ.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість його дочірніх компаній, включаючи «Чорноморнафтогаз», ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати 2,6 млрд. Дол. Збитків, завданих незаконним захопленням активів в Криму.

27 січня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на чотири самопіднімальні бурові установки (СПБУ) ПАТ «ДАТ« Чорноморнафтогаз », незаконно захоплені РФ в України після окупації Криму.

30 травня Приморський районний суд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення ДАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією після окупації Криму.