Суд в Херсоні арештував капітана судна «Норд» Горбенко на 45 діб з можливістю внесення застави

Влада

Херсонський міський суд в п’ятницю, 6 квітня, за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї заарештував на 45 діб до 31 травня капітана судна «Норд» Володимира Горбенко з можливістю внесення застави розмірі 35 225 грн. Капітан пообіцяв 7 квітня внести заставу.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань із зали суду.

«Клопотання слідчого Рябого задовольнити частково. Взяти під варту в залі суду. Визначити розмір застави 35 тисяч 225 гривень», – зачитав рішення суддя Дмитро Гонтар.

Суддя Дмитро Гонтар Фото: investigator.org.ua

Слідчий Руслан Рябий просив суд заарештувати Горбенко на 60 діб, визначивши йому розмір застави.

Фото: investigator.org.ua

Водночас адвокат капітана Дмитро Щербина наполягав лише на адміністративній відповідальності Горбенко, заявляючи про відсутність складу злочину.

«Ми не бачимо причину притягувати його до кримінальної відповідальності. Максимум до адміністративної», – сказав Щербина.

Дмитро Щербина, адвокат капітана судна «Норд» Володимира Горбенко Фото: investigator.org.ua

В якості аргументу проти арешту Горбенко захисник навів стан його здоров’я. «У нього гіпертонія, ми вчора були у лікаря. Довідка є. Йому треба огляд медичний», – сказав він.

Сам Горбенко стверджував, що не має намірів ховались від слідства. «Я не збирався втікати. Тому я в суді. Я сам сюди прийшов», – зазначив він.

Після оголошення рішення судді Горбенко заявив, що в суботу, 7 квітня, сплатить встановлену йому заставу.

Фото: investigator.org.ua

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» под флагом РФ за 15 миль від Обіточної коси. В ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Члени суднокоманди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали паспорти громадян РФ, видані в Керчі.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу рибальського судна «Норд» із закритого Україною порту Керч. 30 березня Херсонський міськсуд задовольнив узгоджене прокурором АРК клопотання слідчого ГУ СБУ в АРК про накладення арешту на судно «Норд».

31 березня капітану судна «Норд» повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

4 квітня капітан судна «Норд» Володимир Горбенко був затриманий, його відвезли в Херсон в суд для обрання йому запобіжного заходу.