- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Робоча група презентувала на свому засіданні текст змін до Конституції щодо статусу Криму – Жумаділов

Робоча група Конституційної комісії презентувала на свому засіданні підготовлений текст змін та доповнень до Конституції України щодо статусу Криму і приступила до обговорення документа.

Про це повідомив радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов виданню Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

«Робоча група збереться для обговорення і голосування по деяких позиціях 18 квітня. Також була створена експертна підгрупа для доопрацювання законопроектів про статус кримськотатарського народу та інших законопроектів, які б відповідали підготовленому тексту змін», – сказав Жумаділов.

Як повідомлялося, 11 травня 2017 року Конституційна комісія на своєму засіданні створила робочу групу з напрацювання змін і доповнень до Конституції України в частині, що стосується Автономної Республіки Крим, на базі права кримських татар на самовизначення в складі української держави.

14 травня Петро Порошенко заявив, що готовий внести до Верховної Ради пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Конституції країни щодо створення кримськотатарської автономії в Криму.

17 серпня Петро Порошенко заявив про необхідність прискорити підготовку змін до Конституції України в частині статусу Автономної Республіки Крим з тим, щоб відповідний законопроект якомога швидше був презентований у Верховній Раді.

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв вважає, що незважаючи на підтримку Петра Порошенко, розгляд змін до Конституції України в частині статусу Криму у Верховній Раді буде йти з труднощами, оскільки в парламенті є політичні сили, які не підтримають даний законопроект.

30 листопада 2017 року Рефат Чубаров повідомив, що робоча підгрупа Конституційної комісії вже підготувала цілісний текст змін до Конституції України щодо статусу Криму. Проект містить норму, яка визначає роль і місце інституцій кримськотатарського народу – Курултаю і Меджлісу.

28 лютого 2018 року Петро Порошенкозаявив, що негайно доручить Конституційній комісії обговорити пропозиції змін до Конституції щодо статусу Криму, які напрацьовані робочою групою. За його словами, він не знав, що група вже завершила свою роботу.