Спецпрокурор США зацікавився благодійністю Пінчука на користь Трампа – ЗМІ

Новини

Спецпрокурор США Роберт Мюллер, який веде розслідування змови штабу Трампа з росіянами під час передвиборної кампанії, розслідує значне пожертвування до фонду чинного американського президента з боку українського металургійного магната Віктора Пінчука в 2015 році.

Про це пише The New York Times з посиланням на свої джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

Відзначається, що Віктор Пінчук пожертвував 150 тисяч доларів за 20-хвилинний виступ Трампа по відеозв’язку перед учасниками «Ялтинської європейської стратегії» (YES). Про це слідчим стало відомо після перевірки документів, які група компаній Trump Organization раніше надала за запитом спецпрокурора.

Ця сума, як пише видання, зроблена українським багатієм, який намагався наблизити Україну до Заходу, стала найбільшим пожертвуванням в фонд у 2015 році, крім вливань самого Трампа.

Як уточнив експерт служби податкових зборів США, платіж Пінчука «цікавий тим, що це відбувається під час передвиборної кампанії від іноземця, що схоже на спробу отримати вплив». Він також вважає пожертвування «незвичайної сумою грошей за таку коротку промову».

У цьому епізоді фігурує адвокат Трампа Майкл Коен, у якого слідчі ФБР в понеділок, 9 квітня, провели обшуки в офісі, будинку і готельному номері і якого підозрюють в банківському шахрайстві.

Платіж від Пінчука цікавий тим, що він був здійснений іноземцем під час виборчої кампанії, повідомив виданню колишній начальник одного з податкових підрозділів, яке здійснює нагляд за звільненням організацій від оподаткування.

Виступ Трампа транслювалося на конференції «Ялтинська європейська стратегія», яку фінансує Пінчук. У цій конференції зазвичай беруть участь відомі колишні західні лідери, такі як колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер та колишній президент США Білл Клінтон. Захід перенесено до Києва після анексії Росією Криму в 2014 році.

Тоді Трамп виступив з критикою політики президента Барака Обами на тлі погіршення відносин між Сполученими Штатами і Росією в зв’язку з її вторгненнями в Україні.

«Наш президент не сильний, і він не робить того, що повинен робити для України. Путін взагалі не поважає нашого президента», – сказав він.

Про внесок Пінчука в фонд Трампа стало відомо ще восени 2016 року.

«Українська правдв» писала, що всього протягом декількох років Пінчук перерахував родині Клінтонів не менше 8,1 мільйона доларів. За підрахунками видання The Wall Street Journal до 2014 року Українці були найщедрішими донорами Clinton Foundation, і ця сума сягала 10 млн доларів.

Як повідомлялося, 27 травня 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав в НАБУ пакет документів, що свідчать як про одноразових, так і про систематичні виплати Партією регіонів готівки ряду українських чиновників. НАБУ почало розслідування по документам «чорної бухгалтерії» Партії регіонів на підставі заяви Тріпак. НАБУ підтвердило наявність імені Манафорта серед списків «чорної бухгалтерії» ПР, згідно з якими він отримав 12,7 млн ​​доларів.

У США Міністерство юстиції та ФБР почали розслідування діяльності фірми екс-радника кандидата в президенти США Дональда Трампа Пола Манафорта і його можливих зв’язків з корупцією в Україні під час правління екс-президента Віктора Януковича.

За інформацією Newsweek президент РФ Володимир Путін провів таємну зустріч із біглим президентом України Віктором Януковичем щоб з’ясувати інформацію про докази отримання політтехнологом Полом Манафортом майже 13 млн доларів з «чорної каси» ПР.

21 березня 2017 року народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з «чорної каси» Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.

Згідно розслідування, опублікованому виданням The Atlantic, колишній політтехнолог і радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт в період його роботи в Україні мав «тіньовий уряд» і вплив на кожне міністерство тодішнього Кабміну.