Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом затримання українського судна біля Криму

Новини
Українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» Фото: novosti-n.org

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі членів екіпажу риболовецького українського судна «ЯМК-0041», яких 4 травня затримали російські прикордонники біля берегів окупованого Криму.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу прокуратури.

Попередня правова кваліфікація кримінальних злочинів – ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 278 (Викрадення або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування проводиться слідчим відділом Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь.

Як повідомлялось, 4 травня 2018 року прикордонний корабель РФ затримав в Чорному морі біля окупованого Криму українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» з Очакова з п’ятьма членами екіпажу на борту за нібито «незаконний промисел камбали-калкана у виключній економічній зоні РФ». Судно і моряків доставили на півострів.

У Держприкордонслужбі України заявили, що судно «ЯМК-0041» мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря, або 12-мильної морської зони. Однак судно не оформлялося для виходу за лінію держкордону України. У відомстві вважають, що оскільки судно порушило держкордон і виявилося в зоні, тимчасово окупованій РФ, відповідальність за це несе капітан, який, швидше за все, знехтував ризиками затримання судна прикордонними силами країни-окупанта.

МЗС України вимагає від РФ звільнити українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» і його екіпаж, незаконно затриманих 4 травня в Чорному морі біля окупованого Криму російським прикордонним кораблем.