Чубаров закликав міжнародні організації вжити заходів для розслідування викрадення Ервіна Ібрагімова

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до міжнародних організацій із закликом вжити всіх необхідних заходів для ефективного розслідування всіх обставин викрадення члена Координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар, члена Бахчисарайського регіонального меджлісу Ервіна Ібрагімова і притягнення винних до відповідальності за цей злочин.

Ервін Ібрагімов Фото: Facebook

Про це йдеться в заяві Чубарова в зв’язку з другою річницею викрадення Ібрагімова, яку він опублікував на своїй сторінці Facebook, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Два роки тому, 24 травня 2016 року, в м. Бахчисараї тимчасово окупованого Криму був викрадений 31-річний Ервін Ібрагімов, член Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, член Бахчисарайського регіонального Меджлісу… Рівно два роки з того дня російська окупаційна влада відверто демонструє небажання розкрити цей злочин, знайти Ервіна та притягнути винних до відповідальності. Попри численні звернення батьків Ервіна Ібрагімоова, кримськотатарської, української та світової громадськості, резолюції та заклики міжнародних організацій, органи окупаційної влади в Криму обмежуються лише імітацією розслідування», – зазначив глава Меджлісу.

За його словами, все це вказує на те, що викрадення Ібрагімова є справою рук російського окупаційного режиму, оскільки активіст є помітною фігурою в кримськотатарському національному русі.

Чубаров підкреслив, що викрадення Ібрагімова стало демонстрацією свавілля російського окупаційного режиму, «що має на меті створити атмосферу страху серед кримськотатарського народу, що не скорився».

«Особливо цинічною стала і здійснена вчора Кремлем спроба викрадення делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Егізова – так само молодого, так само яскравого активіста кримськотатарського руху у спосіб, що був майже однаковим з тим, як два роки тому насильницьке викрадали Ервіна», – зазначив він.

Чубаров нагадав, що Асана Егіза, також як і Ібрагімова 2 роки тому, зупинила дорожня поліція, потім його силоміць заштовхали в мікроавтобус невідомі, після чого з ним обірвався зв’язок і лише через кілька годин його викинули в ліс з тілесним ушкодженнями. Показовість звірячої поведінки окупантів, які знали про резонанс, що здійметься, не залишає сумнівів про звірячу натуру ворога, із яким маємо справу, вказав він.

«Від імені Меджлісу кримськотатарского народу звертаюся до міжнародних організацій – ООН, РЄ, ЄС, ОБСЄ з закликом вжити всіх необхідних заходів задля ефективного розслідування всіх обставин насильницького викрадення Ервіна Ібрагімова та притягнення винних до відповідальності. Усвідомлюючи, що лише якнайскоріше звільнення Криму від російської окупації покладе край фізичному, культурному, духовному нищенню кримськотатарського народу, що лише відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом гарантуватиме дотримання прав людини та забезпечення їх особистої безпеки, закликаємо лідерів держав та міжнародних організацій задіяти всі заходи, аби змусити Російську Федерацію повернутися в межі міжнародного права», – заявив Чубаров.

Як повідомлялося, ввечері 24 травня 2016 року в Бахчисараї був викрадений член Координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар, член Бахчисарайського регіонального меджлісу, 30-річний Ервін Ібрагімов. Камера відеоспостереження на будівлі магазину одного з кримськотатарських підприємців зафіксувала, як кілька невідомих осіб у формі російської ДПС, насильно саджають Ібрагімова в мікроавтобус.

«Слідче управління Следкома РФ по Республіці Крим» лише на третій день після зникнення Ібрагімова оголосило його в розшук. Родичі Ібрагімова і члени Меджлісу вважають, що його викрали російські спецслужби для залякування кримських татар і «незгодних».

Прокуратура АР Крим відкрила за фактом викрадення кримськотатарського активіста кримінальне провадження за ст. 115 КК України.

До того як Ібрагімов пропав, Уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв пропонував йому очолити свій секретаріат.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine