Вкрадені у України газові платформи «Чорноморнафтогазу» «взяли під охорону» ракетні кораблі ЧФ РФ

Новини
Платформа "Чорноморнафтогазу" Фото flot2017.com

Бригада ракетних кораблів Чорноморського флоту «взяла під охорону» газовидобувні платформи «Чорноморнафтогазу», раніше захоплені Росією.

Про це сказано в повідомленні сайту «Чорноморська безпека», пише Центр журналістських розслідувань.

Платформи охороняє 41-а гвардійська бригада ракетних кораблів Чорноморського флоту – одне з найбільш бойових з’єднань військово-морського флоту РФ, сказано в повідомленні – на її рахунку участь у російській агресії У Грузії в 2008р. та в сирійській кампанії.

З посиланням на командування Чорноморського флоту видання пише, що малі протичовнові кораблі й ракетні катери приступили до цілодобового чергування з охорони родовищ компанії «Чорноморнафтогаз». Період ротації складе два тижні.

«Залучена до охорони захоплених бурових платформ 41-а гвардійська бригада має в своєму складі тактичної групи Корвети проекту 1241 «Блискавка», МРК проекту 1239 на повітряній подушці, МРК проекту 12341 «Овід». Очікується отримання озброєння – ракетний комплекс «Уран». Країна-агресор планує переозброєння бригади – на зміну прийдуть катери, озброєні крилатими ракетами великої дальності «Калібр». Надійдуть МРК проекту 21631 «Буян-М», а також багатоцільові ракетно-артилерійські кораблі проекту 22800 «Каракурт», – пише видання.

Ракетний катер «Міраж» ЧФ РФ. Фото: flot.sevastopol.info

Раніше охорону газодобувних платформ здійснювала берегова охорона ФСБ.

Нагадаємо, після анексії Криму в руках окупантів залишилися українські активи ДАТ «Чорноморнафтогаз», балансова вартість яких, за оцінками НАК «Нафтогаз України», становить близько 15 мільярдів гривень: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, зокрема скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» ( «Незалежність»).

14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці. 22 грудня 2016 року в Міжнародному трибуналі ООН з морського права був сформований суд, який у 2017 році почне розгляд позову України до РФ.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість його дочірніх компаній, включаючи «Чорноморнафтогаз», ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати 2,6 млрд. дол. збитків, завданих незаконним захопленням активів в Криму.

27 січня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на чотири самопіднімальні бурові установки (СПБУ) ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», незаконно захоплені РФ в України після окупації Криму.

30 травня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення ДАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією після окупації Криму.