У Криму знову перенесли терміни введення в експлуатацію ТЕС

Введення в експлуатацію перших блоків Севастопольської та Сімферопольської теплоелектростанцій (ТЕС), які будуються в окупованому Криму, перенесений на осінь.

Йдеться у постанови російського уряду, підписаного прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим, передає Центр журналістських розслідувань.

«Введення в експлуатацію Севастопольської ТЕС і Сімферопольської ТЕС (сумарна електрична потужність – не менше 900 МВт – ред.) – 1 листопада 2018 року», – йдеться в постанові.

Введення в експлуатацію другого блоку Севастопольської ТЕС має відбутися не пізніше 1 жовтня 2018 року, другого блоку Сімферопольської ТЕС – не пізніше 1 листопада цього року.

До цього введення друге блоків планувався не пізніше 18 червня.

В кінці квітня Міненерго Росії направило в російський уряд пропозиції щодо перенесення термінів введення енергоблоків Севастопольської та Сімферопольської ТЕС.

Як повідомлялось, 31 серпня 2017 року уряд РФ знову переніс термін введення в експлуатацію двох теплоелектростанцій, які будуються Росією в Сімферополі і Севастополі для забезпечення стабільного енергозабезпечення окупованого Криму. Запуск ТЕС повинен відбутися 18 червня 2018 року.

Раніше першу чергу Сімферопольської і Севастопольської ТЕС планувалося ввести в експлуатацію до 1 вересня 2017 року, другу – в березні 2018 року. Пізніше міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що запуск перших блоків двох кримських ТЕС відбудеться в першому кварталі 2018 року.

Нагадаємо, в 2014 році РФ заявила про будівництво двох нових електростанцій в окупованому Криму не маючи для них турбін. Їх треба замовляти у закордонних партнерів, яким, санкції, введені після анексії Криму США та Євросоюзом, прямо забороняють експорт технологій і обладнання для кримської енергетики. Будівництво ТЕС потужністю по 470 МВт в Сімферополі і Севастополі заплановано федеральною цільовою програмою розвитку Криму і Севастополя до 2020 року, яка передбачає виділення 49 млрд. рублів на розвиток енергетики півострова. ТЕС будує компанія «Технопромекспорт», що входить до складу держкорпорації «Ростех».

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine