Генсек Ради Європи попросив Путіна звільнити Олега Сенцова

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Володимира Путіна помилувати українського режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання в російській в'язниці і голодує вже 44-й день.

Як керівник Ради Європи, генсек вправі це зробити згідно з Європейською конвенцією з прав людини, пише «Голос Америки», передає Центр журналістських розслідувань.

«Документ був відправлений, чекаємо офіційного підтвердження дипломатичними каналами Росії», – пише видання.

Нагадаємо, 9 червня відбулася телефонна розмова президентів України і РФ Петра Порошенка і Володимира Путіна, під час якої була досягнута домовленість, що найближчим часом омбудсмени обох країн відвідають ув’язенних громадян.

Людмила Денісова та її російська колега Тетяна Москалькова розраховують відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Людмила Денісова прибула в місто Салехард і попрямувала в Лабитнангі, де в колонії утримується Сенцов, проте їй відмовили у візиті. Більш того, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що Денисова знаходиться на території Ямало-Ненецького автономного округу в порушення досягнутих домовленостей.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine