У Кремлі відповіли на прохання генсека Ради Європи про помилування Олега Сенцова

Незаконно засуджений в РФ український режисер Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі прохання, направленого від імені генерального секретаря Ради Європи Турбьерна Ягланда.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на ТАСС.

За його словами, подібне прохання з точки зору російського законодавства не може стати підставою для якихось дій, що стосуються процедури помилування.

Раніше генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання президенту РФ Володимиру Путіну помилувати українського режисера Олега Сенцова, який міститься в російській в’язниці і голодує вже 44 дні.

Нагадаємо, 9 червня відбулася телефонна розмова президентів України і РФ Петра Порошенка і Володимира Путіна, під час якої була досягнута домовленість, що найближчим часом омбудсмени обох країн відвідають ув’язенних громадян.

Людмила Денісова та її російська колега Тетяна Москалькова розраховують відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Людмила Денісова прибула в місто Салехард і попрямувала в Лабитнангі, де в колонії утримується Сенцов, проте їй відмовили у візиті. Більш того, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що Денисова знаходиться на території Ямало-Ненецького автономного округу в порушення досягнутих домовленостей.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine