В МЗС України висловили протест РФ через новий «вирок» українцю Балуху в Криму

В МЗС України висловили Росії протест через винесення «судом» окупованого Криму нового «вироку» українському активісту Володимиру Балуху та закликали міжнародних партнерів вплинути на Кремль задля звільнення українця.

Спікер МЗС України Марьяна Беца

Про це повідомила в мікроблозі Twitter речниця МЗС Марьяна Беца, передає Центр журналістських розслідувань.

«Розправа окупанта. 5 років за патріотизм. Абсолютно свавільний і незаконний «вирок» В.Балуху. Висловлюємо протест РФ. Закликаємо наших партнерів вплинути на Кремль задля звільнення В.Балуха. Вимагаємо від РФ звільнення всіх наших політв’язнів», – написала Беца.

Як повідомлялось, 5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine