Набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій відносно РФ

Набуло чинності рішення ЄС про продовження економічних санкцій відносно РФ, рішення діє до 31 січня 2019 року.

Документ 9 липня був опублікований в «Офіційному віснику» Євросоюзу, Центр журналістських розслідувань.

5 липня Рада Євросоюзу продовжила економічні санкції. Ці обмежувальні заходи спрямовані на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори, а також на товари подвійного використання. Вони були вперше введені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії по дестабілізації ситуації в Україні.

29 червня лідери Європейського союзу домовилися про продовження економічних санкцій, які повинні покарати Росію за її агресію в Україні. Тоді президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель закликали лідерів продовжити санкції після надання інформації про стан виконання Мінських угод.

Лідери ЄС заявили, що санкції не будуть скасовані, поки Росія та інші сторони конфлікту не досягнуть успіхів в реалізації мінських домовленостей.

Санкції поновлюються кожні півроку з 2014 року.

У Раді ЄС нагадали, що на додаток до цих економічних санкцій у відповідь на кризу в Україні також діють кілька обмежувальний заходів ЄС, в тому числі: індивідуальні обмежувальні заходи, а саме заборона на візи і заморожування активів, які діють в даний час проти 155 осіб і 38 суб’єктів до 15 вересня 2018 року; обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територією Криму і Севастополя, які діють до 23 червня 2019 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine