Порошенко наказав ЗСУ припинити провокації РФ проти суден, які йдуть до українських портів на Азові

Президент України Петро Порошенко наказав керівництву Збройних сил вжити заходів для припинення провокацій Росії щодо незаконноЇ зупинки та огляду українських та іноземних суден, які прямують через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі.

Президент України Петро порошекно Фото: president.gov.ua

Про це глава держави заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, відповідаючи на питання щодо ситуації в Азовському морі і в Керченській протоці, де росіяни різко збільшили кількість оглядів українських і іноземних суден, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Порошенко наголосив, що захоплення Маріуполя і пробиття дороги суходолом до окупованого Криму завжди залишалось пріоритетом для Росії, що підтверджується даними розвідки

«Зараз стоїть питання, що ми будемо укріплювати захист з моря. Ми не будемо миритися з незаконним захопленням українських і іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, в тому числі Маріуполя, для того, щоб зупинити гірничо-металургійний комплекс, який працює на Донбасі», – сказав президент.

Він повідомив, що надав необхідні накази міністру оборони, начальнику Генерального штабу, командувачу ВМСУ, щоб були вжиті достатні заходи для припинення порушення закону і зупинки російських провокацій при проходженні суден українською Керченською протокою та атак із використанням захопленого і незаконно анексованого Криму з незаконно розташованим Чорноморським флотом в захопленому Севастополі.

«Ми не будемо з цим миритися. Якщо ми українці не захистимо нашу землю, її ніхто не захистить», – підкреслив Порошенко.

За даними заступника міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка, станом на 16 липня кількість затриманих для огляду прикордонною службою ФСБ РФ українських та іноземних суден, які прямують з/до українських портів на Азові через Керченську протоку складає вже 148 одиниць.

«Кожен день АМПУ фіксує затримання спецслужбами Російської Федерації суден для огляду, які прямують з/до портів Маріуполь та Бердянськ. Всі дані передаються Міністерством інфраструктури до МЗС. Ми отримуємо численні скарги від капітанів суден, агентів, які працюють в Бердянському та Маріупольському портах, адміністрацій портів та народних депутатів стосовно безпідставного збільшення кількості затримок суден. Так далі не може продовжуватись. Необхідно в найкоротший термін сформувати єдину позицію стосовно подальших дій України у відповідь на незаконні дії Російської Федерації», – наголосив Лавренюк.

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

29 травня президент Петро Порошенко заявив, що Україна буде використовувати всі можливі інструменти для захисту власних суверенних інтересів в Чорному та Азовському морях в зв’язку з незаконним будівництвом РФ мосту через Керченську протоку та обмеженням українського судноплавства в регіоні.

З 1 червня до 1 вересня Україна за заявкою Збройних Сил закрила деякі райони Азовського моря через проведення військових навчань. Зокрема, будуть закриті райони на схід від Маріуполя, біля Широкино, в районі Мелекіно і Білосарайської коси, а також на схід від Бердянська.

29 червня Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко заявив, що ВМСУ відпрацювали контрзаходи проти незаконних дій РФ в Азовському морі, яка обмежує судноплавство в українські порти на Азові.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine