У Севастополі розпочався «суд» над фігурантами «справи диверсантів» Дудкою та Бессарабовим

Новини
Олексій Бессарабов і Володимир Дудка

В окупованому Криму в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті справи «кримських диверсантів» севастопольців Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.

Про це повідомляє російське видання «Нова газета», передає Центр журналістських розслідувань.

Як пише видання, процес проходить в закритому режимі без присутності журналістів і рідних.

За словами адвоката Дудки, під час першого засідання були допитані два свідки з семи заявлених.

«Першим виступив родич обвинуваченого, який не підтвердив версію слідства, що телефон, нібито знайдений під час обшуку, належав Володимиру Дудці», – розповів адвокат і додав, що до телефону не була знайдена зарядка.

«Другим виступив інженер нафтобази, яку, за версією слідства, планували підірвати обвинувачені. Його питали лише про гіпотетичні наслідки в разі вчинення диверсій», – зазначив він.

Після першого засідання складу «суду» пішов у відпустку, і слухання у справі продовжаться вже у другій половині вересня.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.

Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.

18 травня 2017 року Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.

31 липня 2018 року «Севастопольський міський суд» продовжив ще на півроку арешт Володимиру Дудці і Олексію Бессарабову.

Правозахисники зафіксували дуже багато фактів порушення прав затриманих ФСБ в окупованому Криму так званих «українських диверсантів», включаючи фальсифікацію доказів і показань свідків, застосування тортур і психологічного тиску, а також позбавлення права на захист і справедливий суд, що дає підстави вважати їх політв’язнями.