США вводять нові санкції проти РФ за порушення міжнародного права

Новини
санкции

Держдепартамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти РФ через застосування хімічної зброї при отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів в Великобританії.

У Держдепі США відзначили, що Росія порушила міжнародне право, застосувавши отруйну речовину «Новачок», передає Центр журналістських розслідувань.

У відповідності з законом 1991 року застосування будь-якою країною біологічної та хімічної зброї несе обмежувальні заходи з боку США.

Обмеження, які США обіцяють ввести в найближчий місяць, стосуються заборони на експорт в країну товарів, які можуть бути пов’язані з національною безпекою. Мова йде про електронні пристрої подвійного призначення і їх компоненти, в тому числі й ті, що використовуються в авіаційній галузі, повідомляє NBC. При цьому, однак, у Державному департаменті підкреслили, що мова не йде про техніку для цивільної авіації.

Також у Держдепі пригрозили ввести додаткові санкції, якщо Росія протягом трьох місяців не надасть гарантій, що не буде використовувати хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів.

«Другий пакет санкцій може включати істотне зниження дипломатичних відносин, призупинення можливості польотів у США для державної авіакомпанії «Аерофлот», а також про майже повне обмеження експорту та імпорту», – передає NBC.

Зазначимо, у Росії на тлі очікувань нових санкції від США курс рубля до долара впав до мінімуму з 2016 року. У середу, 8 серпня, долар вперше з початку квітня перевищив рівень 65 рублів, піднявшись до 65,047 рублів.

6 квітня США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.

11 червня Мінфін США ввів санкції проти трьох росіян, трьох російських компаній і двох пов’язаних з ними структур, які базуються за кордоном РФ через кібератаки відповідно до закону CAATSA.

30 липня президент Дональд Трамп заявив, що санкції США проти РФ збережуться в тому вигляді, в якому вони існують зараз.

Як повідомлялось, група сенаторів Конгресу США, як від республіканців, так і від демократів, запропонувала законопроект, який передбачає посилення санкцій проти Росії за спроби втручання у американські вибори, а також за дії в Сирії та Україні.