Сенатори США підготували законопроект про посилення санкцій проти РФ

Новини
Фото: AFP

Група сенаторів Конгресу США, як від республіканців, так і від демократів, запропонувала законопроект, який передбачає посилення санкцій проти Росії за спроби втручання у американські вибори, а також за дії в Сирії та Україні.

Про це повідомляє видання Deutsche Welle, передает Центр журналістських розслідувань.

«Нинішній режим санкцій не може утримати Росію від втручання в майбутні проміжні вибори 2018 року. Наша мета – змінити статус-кво і запровадити нищівні санкції проти Росії Путіна, поки він не припинить і не відмовиться від втручання у виборчий процес в США, від кібератак проти інфраструктури США, не забере (війська) з України, не припинить спроби створювати хаос у Сирії», – заявив один з авторів законопроекту сенатор Ліндсі Грем.

Він підкреслив, що йдеться про «найболючіші» обмежувальні заходи. Крім Грема, цей проект запропонували сенатори Джон Маккейн, Боб Менендес, Корі Гарднер, Бен Кардін і Джин Шахін.

Проект передбачає запровадження нових санкцій проти російських посадовців, олігархів та інших осіб, які на думку авторів законопроекту, «сприяють протиправній і корумпованій діяльності, прямим і опосередкованим чином».

Крім цього, йдеться про заборону транзакцій, пов’язаних з суверенним боргом РФ, про санкції проти інвестицій в енергетичні проекти, підтримувані Росією або структурами за участю російського державного капіталу; про заборону громадянам США брати участь в нафтових проектах в Росії.

Сенатори також запропонували запроваджувати «секторальні санкції» проти будь-якого жителя РФ, який міг би підтримувати ворожу кіберактивність або сприяти їй. Автори законопроекту також вважають за необхідне зміцнювати безпеку США в кіберпросторі та посилювати боротьбу з кіберзлочинами.

Також сенатори вважають за необхідне чинити тиск на владу Росії, щоб вона «припинила підривати міжнародні зусилля з розслідування атак з використанням хімічної зброї». При цьому конгресмени також закликали «карати російський уряд за виробництво і використання хімічної зброї». Проект передбачає вивчення держсекретарем США, чи відповідає Росія критеріям держави-спонсора тероризму.

Пропонується сформувати центр з боротьби з гібридними загрозами, який займався би підготовкою до відбиття різних атак, джерелом яких є Росія, а також створити спеціальний фонд з протидії впливу Росії.

Сенатори США Джон Маккейн и Ліндсі Грем Фото: AP

Як повідомлялося, 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон H.R.3364 «Акт щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій» (CAATSA).

В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями. Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».

26 січня 2018 року США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.

30 січня 2018 року Мінфін США оприлюднив список російських політиків, чиновників і олігархів, які так чи інакше пов’язані з президентом РФ Володимиром Путіним. У переліку – 114 чиновників і 96 олігархів (кожен з яких володіє активами від $ 1 млрд і вище). Список не є санкційним, за винятком тих осіб, хто раніше потрапив під обмежувальні заходи США.

2 березня 2018 року Дональд Трамп продовжив ще на рік дію указу президента США від 2014 року, відповідно до якого були введені санкції щодо Росії через анексію Криму та агресію на Донбасі.

6 квітня США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.

11 червня Мінфін США ввів санкції проти трьох росіян, трьох російських компаній і двох пов’язаних з ними структур, які базуються за кордоном РФ через кібератаки відповідно до закону CAATSA.

30 липня президент Дональд Трамп заявив, що санкції США проти РФ збережуться в тому вигляді, в якому вони існують зараз.