Кримчанку Юревич (Одновол) за посягання на цілісність України засудили до умовного терміну

Кримчанка Олена Юревич (Одновол), яка організовувала збір підписів на підтримку Володимира Путіна на незаконних «виборах» президента РФ в окупованому Криму, уклала угоду з прокурором та визнала себе винною у посяганні на територіальну цілісність України. Суд затвердив угоду та засудив її до 3 років та 3 місяців позбавлення волі з 3-х річним випробним терміном.

Олена Юревич (Одновол) в Херсонському міському суді, 19 червня 2018 р Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прокуратури АРК.

«Деснянським районним судом міста Києва 16.08.2018 винесено обвинувальний вирок, яким затверджено угоду про визнання винуватості, укладену прокурором з обвинуваченою, яка була засновницею та керівницею кримського регіонального відділення всеросійського громадського руху «Волонтеры победы» та учасницею збору підписів на підтримку Путіна В.В. в якості кандидата на пост президента РФ у 2018 році», – йдеться у повідомленні.

Згідно з вироком, Юревич (Одновол) визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), та призначено покарання у вигляді 3 років та 3 місяців позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України кримчанка звільнена від відбування покарання з іспитовим строком тривалістю 3 роки.

Як зазначили в прокуратурі АРК, умовами укладання угоди є «беззастережне визнання обвинуваченою своєї винуватості у вчиненні злочину, активне сприяння розкриттю злочину, відсутність обставин, що обтяжують покарання».

Олена Юревич (Одновол) знаходиться на восьмому місяці вагітності.

Нагадаємо, 23 квітня 2018 року співробітники головного управління СБУ в АРК затримали на адмінкордоні з окупованим Кримом в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Чонгар» кримчанку Олену Юревич (Одновол), яка, за даними слідства, займалася агітацією і збором підписів на підтримку Володимира Путіна на «виборах» президента РФ на півострові. Юревич (Одновол) є одним з керівників кримського відділення Всеросійського громадського руху «Волонтери перемоги»

Прокуратура АРК повідомила Юревич (Одновол) про підозру у вчиненні державної зради за ч.1 ст.111 КК України.

25 квітня Херсонський міськсуд заарештував Юревич (Одновол) на 60 діб без права внесення застави – до 21 червня 2018 року. 19 червня суду подовжив їй термін утримання під вартою на 60 діб – до 17 серпня 2018 року.

У кынцы липня Прокуратура АРК скерувала до суду для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті обвинувальний акт щодо кримчанки Олени Юревич (Одновол).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів