Siemens подала скаргу до Верховного суду РФ з-за відмови в суперечці про турбінах в окупованому Криму

Новини
Фото: 100r.org

Компанія Siemens і його спільне з «Силовими машинами» підприємство – «Сіменс технології газових турбін» – подали до Верховного суду Росії касаційну скаргу на рішення нижчестоящих судів, які відмовили концерну в позові до структур Ростеху про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, а також повернення цього обладнання.

Дані оприлюднені в картотеці суду, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на ТАСС.

Повідомляється, що скарга надійшла до суду 21 серпня, дата розгляду поки не призначена.

У березні 2018 року в Москві Дев’ятий арбітражний апеляційний суд залишив в силі рішення російського суду про відмову в арешті турбін, поставлених в окупований Крим, за клопотанням спільного підприємства Siemens і «Силових машин» – «Сіменс технології газових турбін».

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».