У Криму «суд» скасував рішення відмовити в порушенні справи про тортури ФСБ активіста Рамазанова

В окупованому Криму так званий «Кримський гарнізонний суд» скасував рішення слідчого про відмову в порушенні кримінальної справи про тортури кримськотатарського активіста Ісмаїла Рамазанова під час його затримання ФСБ в січні 2018 року.

Ісмаїл Рамазанов Фото: RFE/RL

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«Рішення слідчого 534 військового слідчого відділу про відмову в порушенні справи про тортури, яким піддався Рамазанов під час затримання у себе вдома в кінці січня 2018 року, скасовано. Про це повідомляє кримський гарнізонний суд, в якому Рамазанов намагався опротестувати рішення слідчого. Причину скасування суд не називає, лише посилається на рішення заступника керівника слідчого управління від 21 серпня», – написав Наумлюк.

Як повідомлялося, 23 січня 2018 року в Криму російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар – в селі Новий Мір Сімферопольського району і в місті Старий Крим Кіровського району. У селі Новий Мір силовики рано вранці увірвалися в будинок Рамазанова, вибивши вікна. Вони затримали Ісмаїла Рамазанова, пред’явили звинувачення в пропаганді екстремізму. За словами його батька, в ході обшуку були вилучені телефон, планшет, українські документи, також під ліжком були нібито «знайдені» понад 20 патронів.

25 сiчня «Сімферопольський районний суд» заарештував до 23 січня Ісмаїла Рамазанова, якого російські силовики звинувачують у поширенні відомостей, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу і міжрелігійну ненависть. За версією ФСБ, він поширював інформацію за допомогою інтернет-радіо Zello.

14 липня Ісмаїл Рамазанов вийшов з СІЗО, оскільки у даній кримінальній справі підозрюваного не можна тримати під арештом більше півроку.

На початку серпня стало відомо, що кримінальну справу стосовно Ісмаїла Рамазанова повернули на додаткове розслідування.

16 серпня «Верховний суд Криму» задовольнив апеляцію адвоката Ісмаїла Рамазанова на рішення «Сімферопольського райсуду», яким сторону захисту обмежили в термінах ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine