Генсек ООН стурбований станом Олега Сенцова

Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутереш стурбований станом здоров’я незаконно засудженого в РФ українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, який вже 109-й день голодує у російській колонії.

Олег Сенцов 9.08.2018 Фото: Facebook

Про це на брифінгу заявив заступник Генсека Стефан Дюжаррик, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на телеканал «Прямий».

«Генеральний Секретар стурбований станом здоров’я Олега Сенцова, який вже понад 100 днів голодує, і який знаходиться в критичному стані. Генсек порушує це питання під час контактів з російською владою», – сказав Дюжаррик.

Раніше Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу передали листа від 38 країн з проханням посприяти у звільненні Олега Сенцова з російської в’язниці.

Нагадаємо, 9 серпня з дозволу Олега Сенцова опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криз.

14 серпня Олег Сенцов під час зустрічі в колонії з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан «предкритичним».

15 серпня експерти ООН закликали Росію негайно і без будь-яких умов звільнити Олега Сенцова. Вони підкреслили, що життя українського режисера в небезпеці і зажадали надати йому медичну допомогу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine