«Кримський титан», який не платить екологічний податок Херсонщині, доплатить окупантам майже 740 млн руб за скидання відходів

Новини
Вид на «непрацюючий» завод «Кримський титан» з боку Херсонщини Фото: investigator.org.ua

Завод олігарха Дмитра Фірташа «Кримський титан», який вже три роки не платить екологічний податок за скидання відходів у відстійники в Херсонській області, вказуючи в документах українським податківцям, що нібито не працює, доплатить до бюджету окупантів в Криму майже 740 млн рублів за скидання відходів в «кислотонакопичувач» на півночі півострова.

Про це повідомляє прес-служба «міжрегіонального управління Росприроднагляду по Республіці Крим і Севастополю», передає Центр журналістських розслідувань.

«Арбітражний суд Республіки Крим прийняв рішення відмовити Армянській філії ТОВ «Титанові інвестиції» в задоволенні заяви про визнання незаконним Вимоги Міжрегіонального управління Росприроднагляду по Республіці Крим і м. Севастополю про донарахування та довнесення до бюджетів бюджетної системи Російської Федерації плати за негативний вплив … Вимога про донарахування і довнесення до бюджетів бюджетної системи Російської Федерації плати за негативний вплив на навколишнє середовище становить суму 736 853 740,66 рублів», – йдеться в повідомленні.

Як вказується, в ході проведення контролю плати за негативний вплив на навколишнє середовище ТОВ «Титанові інвестиції» за відходи виробництва і споживання, визначено, що «основними видами утворених відходів є рідкі промислові відходи, розміщені в «кислотонакопичувачі»».

Нагадаємо, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

6 вересня КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка», розташованих неподалік від заводу «Кримський титан» та його кислотонакопичувачів, тимчасово призупинили роботу після виявлення ознак хімічного отруєння у 37 українських прикордонників. 

Прикордонники продовжують нести службу на закритих КПВВ, проте пропуск транспортних засобів здійснюється лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності. При цьому в”їзд на вільну територію України з окупованого Криму для громадян, які постраждали від хімічного забруднення, відкритий. КПВВ «Чонгар»» працює у штатному режимі на в”їзд і виїзд.

На КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з Кримом розгорнуті намети Держслужби з надзвичайних ситуацій та надається медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій закликає без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).