Держприкордонслужба відкрила КПВВ на в’їзд з Криму для всіх, хто потребує лікування після викидів в Армянську

Новини
КПВВ «Каланчак» на админгранице с Крымом

Держприкордонслужба України відкрила КПВВ «Каланчак» на в’їзд з Криму на материкову Україну для всіх, хто потребує лікування після викидів з заводу «Кримський титан» в Армянську, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань з наради за участю представників Херсонської облдержадміністрації, ГСЧС і медиків, яке проходить у Каланчаку.

За його інформацією, КПВВ «Каланчак» був закритий унаслідок отруєння 37 українських прикордонників. П’ятеро відправлені в Одесу на лікування. КППВ закритий для в’їзду в окупований Крим, але людей впускають на материкову Україну. Всі постраждалі дорослі і діти можуть безперешкодно виїхати на територію материка, щоб пройти лікування.

Напередодні Україна закрила два КПВВ на адміністративному кордоні з окупованим Кримом через викиди з заводу «Кримський титан» в Армянську.

На контрольно-пропускних пунктах «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованими територіями АР Крим і м. Севастополя будуть розгорнуті наметі державної служби з надзвичайних ситуацій та буде надаватись медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську. Урядовці закликають без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова, Центру журналістських розслідувань повідомив Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщенних осіб України.

Як повідомив Центру журналістських розслідувань Віктор Вакараш, заступник міністра екології та природних ресурсів України, 6 вересня спеціальна міжвідомча робоча група розпочала перевірку екологічного стану прикордонних з окупованим Кримом районів Херсонщини. Робоча група створена за розпорядженням прем’єр-міністра України.

Після хімічних викидів з кислотонакопичувача заводу «Кримський титан», який належить українському олігарху Дмитру Фірташу, які спричинили погіршення стану здоров”я мешканців Армянська, підприємство не зупинило роботу, як заявляли чиновники Криму і РФ.  Із труб підприємства, що виробляє диоксид титану йде дим, печі зупинять лише за тиждень.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов повідомив Центру журналістських розслідувань, що з 2 вересня прикордонники Херсонського прикордонного загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин в повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області.  

У розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в відстійники у Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт.

За версією української розвідки, причиною хімічних викидів стало попадання снарядів в технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.