Херсонські рятувальники продовжують очищувати від хімвикидів прилеглі до Криму села на Херсонщині

Новини
Фото: kherson.dsns.gov.ua

За останню добу рятувальники Херсонщини очистили автодороги та відкриті ділянки дахів будівель у прилеглих до окупованого Криму населених пунктах Преображенка та Каланчак для нейтралізації хімічних викидів з заводу «Кримський титан».

Про це Центру журналістських розслідувань повідомила Оксана Федоренко, начальник сектору пропаганди та агітаційної роботи Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Херсонській області.

«Станом на ранок вже проведена дегазація спеціальною технікою відкритих ділянок та дахів будівель, у населених пунктах Преображенка та смт Каланчак. Загалом за добу оброблено автодороги протяжністю 40 кілометрів», – сказала Оксана Федоренко.

Всього з початку робіт оброблено 234 км автодоріг області та 2,5 га території та будівель КПВВ «Каланчак» та КПВВ «Чаплинка» на адмінкордоні з Кримом.

Оксана Федоренко додала, що за результатами експрес-аналізу перевищення рівня небезпечних речовин у повітрі прикордонних районів за останню добу не виявлено. Однак з метою профілактики та попередження можливих негативних наслідків для здоров’я діти з населених пунктів, що знаходяться у зоні викидів, ще перебувають в оздоровчих закладах м.Скадовськ.

В.о. директора дитячого закладу санаторного типу «Таврія» Ігор Соценко повідомив Центру журналістських розслідувань, що у четвер, 13 вересня,на нараді з керівництвом області буде вирішено питання термінів перебування дітей у таборі.

Фото: investigator.org.ua

«Зараз на оздоровлені в таборі перебуває 371 дитина з забруднених населених пунктів півдня Херсонщини. В четвер буде прийнято рішення – чи продовжувати термін оздоровлення, чи, якщо там все нормально, то повертати їх додому. Якщо приймуть рішення, то в суботу діти повернуться додому», – сказав Ігор Соценко.

Керівник табору також повідомив, що оздоровлення дітей проводиться за рахунок резервних коштів, виділених Херсонською обласною радою.

Фото: investigator.org.ua

Нагадаємо, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

6 вересня КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка», розташованих неподалік від заводу «Кримський титан» та його кислотонакопичувачів, тимчасово призупинили роботу після виявлення ознак хімічного отруєння у 37 українських прикордонників. 

Прикордонники продовжують нести службу на закритих КПВВ, проте пропуск транспортних засобів здійснюється лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності. При цьому в”їзд на вільну територію України з окупованого Криму для громадян, які постраждали від хімічного забруднення, відкритий. КПВВ «Чонгар»» працює у штатному режимі на в”їзд і виїзд.

На КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з Кримом розгорнуті намети Держслужби з надзвичайних ситуацій та надається медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій закликає без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).