- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Постраждалих від викидів «Кримського титану» закликають звертатися в прокуратуру і Главк Нацполіціі в АРК

Прокуратура АРК закликає мешканців окупованого Криму та Херсонської області, які постраждали внаслідок викидів шкідливих речовин заводу «Кримський титан», що належить олігархові Дмитру Фірташу, звертатися в органи правопорядку Автономної Республік Крим з заявами і відповідними фактами.

Про це повідомив на брифінгу в Києві начальник управління прокуратури АРК Євген Комаровський, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство QHA.

«Я б хотів звернутися до громадян, які проживають у тимчасово окупованому Криму, і всім, хто вважає себе постраждалим від екологічної катастрофи, яка сталася в Криму. Будь ласка, звертайтеся до органів правопорядку АРК. Це безпосередньо прокуратура АРК, яка розташована в Києві та має своє окремий структурний підрозділ в Херсоні, а також органи Нацполіції, які розташовані в Одесі, і окремий підрозділ – в Херсоні. Звертайтеся з заявами і відповідними фактами», – сказав Комаровський.

«Всі викладені заявниками факти будуть належним чином перевірені, їм буде дана відповідна правова оцінка з метою відновлення ваших порушених прав», – додав він.

Нагадаємо, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

6 вересня КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка», розташованих неподалік від заводу «Кримський титан» та його кислотонакопичувачів, тимчасово призупинили роботу після виявлення ознак хімічного отруєння у 37 українських прикордонників. 

Прикордонники продовжують нести службу на закритих КПВВ, проте пропуск транспортних засобів здійснюється лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності. При цьому в”їзд на вільну територію України з окупованого Криму для громадян, які постраждали від хімічного забруднення, відкритий. КПВВ «Чонгар»» працює у штатному режимі на в”їзд і виїзд.

На КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з Кримом розгорнуті намети Держслужби з надзвичайних ситуацій та надається медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську.

Рятувальники Херсонщини продовжують очистку автодоріг та відкритих ділянок дахів будівель у прилеглих до окупованого Криму населених пунктах для нейтралізації хімічних викидів з заводу «Кримський титан».

11 вересня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв повідомив, що ситуація з викидами шкідливих хімічних речовин заводом «Кримський титан» нормалізувалася, оскільки він припинив свою роботу.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).