США закликали Україну успішно запустити Антикорупційний суд

США закликали владу України сделають все необхідне для успішного запуску Вищого антикорупційного суду.

Посольство США в Україні

Про це йдеться в заяві посольства США в Україні, опублікованому в мікроблозі Twitter, передає Центр журналістських розслідувань.

«В Міжнародний день демократії ми закликаємо українську владу вжити всіх необхідних заходів для успішного запуску Вищого антикорупційного суду. Демократії процвітають тільки з ефективною судовою гілкою влади», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон «Про Вищий антикорупційний суд», за який проголосували 315 народних депутатів. Його підтримали більшість фракцій і депутатських груп за винятком «Опозиційного блоку» і «Радикальної партії».

11 червня президент України Петро Порошенко підписав закон.

В опублікованому законі виявили норму про те, що вироки у кримінальних справах, які вже направлені в суди першої інстанції, не підлягають перегляду в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Апеляційні скарги у цих справах повинні розглядати апеляційні суди, навіть якщо Вищий антикорупційний суд на той час уже запрацює. Фактично ця правка виводить з розгляду ВАС усі нинішні резонансні справи щодо підозрюваних у корупції колишніх і діючих високопосадовців, зокрема, екс-глави ДФС Романа Насирова, екс-нардепа Миколи Мартиненка, фігурантів «газової справи», включаючи біглого нардепа Олександра Онищенка , фігурантів «бурштинової справи», нардепів Борислава Розенблата і Максима Полякова, мера Одеси Геннадія Труханова та його заступників.

У НАБУ заявили, що вимагає перегляду норма закону, згідно з якою Вищий антикорупційний суд не буде розглядати апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції до моменту його створення, оскіль велика частина топ-чиновників, щодо яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого покарання.

14 червня закон «Про Вищий антикорупційний суд» набув чинності.

19 червня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що для отримання Україною чергового траншу за кредитною програмою МВФ Верховна Рада повинна змінити суперечливу норму про апеляцію в законі «Про Вищий антикорупційний суд» і схвалити президентський законопроект про його створення.

Верховна Рада України прийняла закон «Про створення Вищого антикорупційного суду» (ВАКС) 21 червня. 6 червня президент Петро Порошенко підписав закон.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine