У Криму після п’яти діб арешту вийшов на свободу активіст Бєлялов

Новини
Осман Бєлялов Фото: krymsos.com

В окупованому Сімферополі активіст «Кримської солідарності» Осман Бєлялов вийшов на свободу після 5 діб адміністративного арешту.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на об’єднання «Кримська солідарність».

Белялова зустрічали рідні, друзі, активісти.

Активіст подякував присутнім. Він розповів, що захворів в спецприймальнику, але в цілому відчуває себе нормально.

В окупованому Криму «Бахчисарайський районний суд» виніс покарання у вигляді 5 діб адміністративного арешту кримськотатарському активісту Осману Белялову за обвинуваченням у нібито «пропаганді екстремістської символіки» і «масовому поширенні екстремістських матеріалів».

Як повідомлялось, 13 вересня в Криму в Бахчисараї російські силовики провели обшук в будинку кримськотатарського активіста Османа Бєлялова, брата Мемета Бєлялова, заарештованого в 2017 році після так званого Бахчисарайському «справі Хізб ут-Тахрір». Після обшуку силовики відвезли в міськвідділ поліції батька активіста. При цьому про місцезнаходження самого Османа Бєлялова нічого не було відомо.

Обшук проводився в рамках розслідування справи активіста Марлена Мустафаєва, підозрюваного за ч.1 ст.282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності), за якою Бєлялов проходить у якості свідка.

Рідні Османа Бєлялова звернулись у відділок поліції із заявою про його зникнення, оскільки не могли встановити його місцезнаходження. Лише пізно увечері Бєлялов вийшов на зв’язок із родичами.