У Криму школи Армянська відновили роботу, перервану після викидів на «Кримському титані»

Новини
Евакуація дітей з Армянська, Крим, 4 вересня 2018 р Фото: TASS

В окупованому Криму школи в Армянську в середу, 26 вересня, відновили роботу, перервану після хімічних викидів на заводі «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа. Дітей, вивезених в кримські санаторії, повернули в місто.

Про це повідомив «глава міської адміністрації» Василь Теліженко агентству ТАСС, передає Центр журналістських розслідувань.

«Учні пішли в школи сьогодні вранці. Школи працюють, все нормально. Обстановка в місті стабілізувалася», – сказав Теліженко.

Він також зазначив, що в місто з санаторно-курортних установ Криму повернулися всі діти.

«У понеділок прибули 1570 дітей і дітей з батьками, вчора ще 1300 осіб. Всі діти повернулися в місто», – повідомив Теліженко.

Крім того, 25 вересня в дитсадках Армянська після вимушених канікул відновився навчально-виховний процес.

У свою чергу кримський еколог Маргарита Литвиненко в ефірі Радіо Крим.Реалії висловила думку, що рішення «влади» Криму повернути дітей до Армянська після скасування надзвичайного стану, введеного 14 вересня через викиди хімічних речовин на заводі «Кримський титан», – невиправдане.

«За здоровим глуздом – ніяк не виправдане. Діти їдуть фактично в ті ж умови, які і були. Не дарма батьки турбуються, що буде далі з дітьми. Якщо подивитися тільки офіційні сайти, то деякі пишуть про нульову концентрацію шкідливих речовин. Жителі розміщують інформацію, що перевищено в 18 разів зі сканом різних документів», – сказала Литвиненко.

На її думку, кримським «владі» просто нікуди дівати дітей.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

4 вересня по вказівці окупаційної «влади» з Армянську через погіршення екологічної ситуації почали евакуювати дітей в кримські санаторії.

14 вересня «влада» окупованого Криму ввела в Армянську режим надзвичайної ситуації у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації через хімічні викиди заводу «Кримський титан».

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).