Окупанти введуть в Армянську режим надзвичайної ситуації через викиди на «Кримському титані»

Новини
Евакуація дітей з Армянська, Крим, 4 вересня 2018 р Фото: TASS

«Влада» окупованого Криму в п’ятницю, 14 вересня, введе в Армянську режим надзвичайної ситуації у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації через хімічні викиди від розташованого неподалік заводу «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа.

Про це повідомив «заступник начальника Головного управління – начальник управління цивільного захисту Головного управління МНС Росії по Республіці Крим» Олексій Фрідман, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство «РИА Новости Крым».

«Є перевищення ГДК більш ніж у п’ять разів і є підстава для введення режиму НС, тому сьогодні до кінця дня буде введений режим функціонування надзвичайної ситуації», – сказав Фрідман на засіданні оперативного штабу в Сімферополі.

У свою чергу «керівник Міжрегіонального управління Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини по Республіці Крим і місту Севастополь» Наталя Пеньковська заявила на засіданні про погіршення екологічної ситуації на півночі півострова

«Починаючи з вівторка ситуація дещо погіршилася. Ми зареєстрували перевищення по хлористому водню і сірчистого ангідриду. Сьогодні перевищення ГДК по хлористому водню найбільші в Перекопі – це найближча точка до кіслотонакопичувача – перевищення середньодобової концентрації відзначається в 9 разів. Ці цифри корелюються з даними, які надаються Мінекології Криму в районі кіслотонакопичувача і східній частині села Перекоп – вони коливаються в межах 9-11 ГДК», – зазначила Пеньковська.

Нагадаємо, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

4 вересня по вказівці окупаційної «влади» з Армянську через погіршення екологічної ситуації почали евакуювати дітей в кримські санаторії.

На КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з Кримом розгорнуті намети Держслужби з надзвичайних ситуацій та надається медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську.

Рятувальники Херсонщини продовжують очистку автодоріг та відкритих ділянок дахів будівель у прилеглих до окупованого Криму населених пунктах для нейтралізації хімічних викидів з заводу «Кримський титан».

На Херсонщині хіміко-радіометрична лабораторія за тиждень роботи не зафіксувала перевищення рівня небезпечних речовин у повітрі прикордонних з окупованим Кримом районів Херсонської області. Однак через відсутність усіх результатів аналізів, Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поки не вирішила, коли діти, яких вивезли до міста Скадовськ на оздоровлення, зможуть повернутися до навчання.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).