Порошенко передав Генсеку ООН ноту про непродовження Договору про дружбу України з РФ

Президент Петро Порошенко передав Генеральному секретареві ООН Антоніу Гуттерішу ноту щодо рішення України не продовжувати дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією.

Президент України Петро Порошенко і Генсек ООН Антоніу Гуттеріш Фото: president.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби глави держави

«Це офіційна нота України про те, що великий Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Російською Федерацією припиняє свою дію і не буде продовжено», – сказав Порошенко, передаючи документ Гуттерішу.

Нота буде розповсюджена, як офіційний документ Генеральної асамблеї і Ради Безпеки ООН.

Як повідомлялось, 17 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 «Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією», яким Україна, згідно з пропозиціями МЗС, припиняє дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

19 вересня набуло чинності рішення РНБО від 6 вересня про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ.

21 вересня МЗС України направило ноту російській стороні про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

24 вересня Росія одержала офіційну ноту від України про непродовження Договору про дружбу.

Нагадаємо, «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» був підписаний 31 травня 1997 року строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно ст. 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набрання договором чинності (з 1 квітня 1999 роки) і закінчувався 1 квітня 2009 року.

Згідно з Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine