Жителі Армянська скаржаться на нові симптоми після викидів з заводу Фірташа «Кримський титан» – ЗМІ

Жителі Армянська в окупованому Криму скаржаться на нові шкідливі викиди в атмосферу з заводу українського олігарха Дмитра Фірташа «Кримський титан».

Як повідомила «Громадському ТБ» мешканка міста Катерина Пивовар, характерний запах відчувався в місті вранці 10 жовтня. Її разом з дітьми доставили в міську лікарню зі скаргами на ураження хімічними речовинами, передає Центр журналістських розслідувань.

Пивовар стверджує, що відчуває «печіння в очах» і отримала «опіки слизової оболонки носа». За її словами, лікарі діагностують саме ураження хімічними речовинами.

«Лікар написала, що алергічна реакція на токсичні речовини. Прописала «Супрастин», виводити токсини, пити «Полісорб», – розповіла жінка.

Пивовар додала, що лікарі радять їхати з міста.

Про ознаки викидів повідомляють і користувачі соцмереж

«Сьогодні вранці знову коричневі рідкі опади на балконних поверхнях і кислий запах», – написав користувач «Вконтакте» Сергій Самарін.

У Генеральній прокуратурі України чекають на остаточні висновки експертиз щодо діяльності підприємств українського олігарха Дмитра Фірташа, серед яких – і ті, що знаходяться в окупованому Криму.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine