Кримчани знову скаржаться на викиди з «Кримського титану», але їх звинувачують у брехні – ЗМІ

Жителі Армянська в окупованому Криму, де знаходиться завод «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа, знову скаржаться на кашель, плями по тілу і набряки очей, але їх називають провокаторами.

Про це повідомляє російська Нова газета, передає Центр журналістських розслідувань.

Також на погіршення здоров’я знову почали скаржитися жителі сусідніх сіл. За їх словами, лікарні переповнені, але керівництво лікарень це ніяк не коментує.

Місцева мешканка Катерина Пивовар закликала інших батьків прийти до міськадміністрації і домогтися зустрічі з окупаційною владою, щоб отримати відповіді, що відбувається.

Після цього до неї прийшли силовики і попередили, що вона порушує закон про мітинги. На місцевих телеканалах жінку назвали «ударним форвардом фейкових новин» і «пособником України».

З 25 серпня жителі окупованого Армянська почали скаржитися на дивний запах в повітрі, нездужання і інші явища через викиди на заводі «Кримський титан».

Рада національної безпеки і оборони доручила Кабінету міністрів розібратися з забруднення навколишнього середовища на півночі окупованого Криму, де знаходиться завод «Кримський титан», що належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

У Генеральній прокуратурі України чекають на остаточні висновки експертиз щодо діяльності підприємств українського олігарха Дмитра Фірташа, серед яких – і ті, що знаходяться в окупованому Криму.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine