ЗСУ взяли на озброєння український ракетний комплекс «Вільха»

Збройні сили України взяли на озброєння нову вітчизняну реактивну систему залпового вогню(РСЗВ) «Вільха», яка використовує 300-мм боєприпаси з коригованою траєкторією польоту, і незабаром почнеться її серійне виробництво.

Український РСЗВ «Вільха» Фото: Facebook Урядовий портал

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Урядового порталу.

«Ракетний комплекс «Вільха» взято на озброєння української армії і незабаром розпочнеться його серійне виробництво. Керівництво конструкторського бюро «Луч» (Київ – ред.), яке розробляло новітню українську зброю, прогнозує, що армія отримає «Вільху» вже в середині 2019 року», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, зазначили в уряді, Збройні сили України зміцнять свою обороноздатність та зможуть ефективніше боротися з агресором на сході країни.

«Вільха» – український проект зі створення реактивної системи залпового вогню з коректованим 300-мм боєприпасом на базі радянської РСЗВ 9К58 «Смерч».

В грудні 2017 року ракетний комплекс «Вільха» пройшов перші успішні випробування. Тоді президент України Петро Порошенко заявляв, що на закупівлю і виробництво новітнього озброєння і військової техніки необхідно виділити 1,6 млрд грн, за які, зокрема, має бути налагоджено виробництво новітніх ракет комплексу «Вільха».

10 квітня 2018 року почалися державні випробування РЗСО «Вільха»

25 квітня 2018 року президент Петро Порошенко під час заключних вогневих випробувань РЗСО «Вільха» на Херсонщині поставив завдання розпочати серійне виробництво ракети в 2018 році, а в найближчому майбутньому почати постачання цих комплексів на озброєння української армії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів