Жителі Армянська скаржаться на погіршення екології і звертаються в лікарню

За минулий тиждень у лікарню окупованого Армянська звернулося 42 людини: 12 пацієнтів припустили, що їх стан пов'язаний з поганою екологічною обстановкою через викиди з заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє «МОЗ Криму», передає Центр журналістських розслідувань.

З 15 по 21 жовтня поскаржилися на проблеми зі здоров’ям через викиди в Армянську 12 пацієнтів – 4 дорослих та 8 дітей.

У окупаційному «міністерстві» запевняють, що захворювання не пов’язані з екологічною обстановкою, а в госпіталізації пацієнтів немає необхідності.

Фахівці «МОЗ Криму» запланували на 23 жовтня виїзд в Армянськ, зазначивши, що рівень захворювань верхніх дихальних шляхів в Армянську «відповідає середньому рівню по регіону і пов’язаний, в тому числі, з добовими коливаннями температури повітря».

В окупованому Криму після півтора місяці простою відновив роботу завод «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа, зупинений після появи сильних хімічних викидів, що призвело до екологічної катастрофи на півночі півострову.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine