В Армянську відновив роботу завод «Кримський титан», зупинений після хімічних викидів

Новини
ПрАТ «Кримський титан» Фото: rk.gov.ru

В окупованому Криму після півтора місяці простою відновив роботу завод «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа, зупинений після появи сильних хімічних викидів, що призвело до екологічної катастрофи на півночі півострову.

Про це виданню «Кримінформ» повідомив «глава адміністрації Армянська» Василь Теліженко, передає Центр журналістських розслідувань.

«В суботу (20 жовтня – ред.) відбувся запуск заводу. На підприємстві пішли всі процеси. Для того, щоб завод запрацював на повну потужність, необхідно близько тижня», – сказав Теліженко.

Як повідомляє «Міжрегіональне управління Федеральної служби з нагляду в сфері природокористування по Республіці Крим і місті Севастополі», запуск зупиненого обладнання заводу «Кримський титан», який орендує зареєстроване в Москві ТОВ «Титанові інвестиції», також контрольоване Фірташем, здійснювався в присутності співробітників Росприроднагляду.

Як наголошується, в ході запуску спрямованою з Ростовської області РФ лабораторією були взяті проби промислових викидів на відповідних джерелах викиду, обладнаних місцями відбору проб, і газоочисних установках. Попередньо були оглянуті газоочисні установки на предмет їх працездатності, а також здійснено інструментальний контроль атмосферного повітря в межах санітарно-захисної зони заводу.

У відомстві зазначили, що раніше ТОВ «Титанові інвестиції» був підготовлений план дій по ліквідації накопиченого екологічного збитку і реконструкції потужностей, спрямований на мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище. За його своєчасним і екологічно безпечним виконанням Росприроднагляд буде вести спостереження.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

4 вересня по вказівці окупаційної «влади» з Армянську через погіршення екологічної ситуації почали евакуювати дітей в кримські санаторії.

14 вересня «влада» окупованого Криму ввела в Армянську режим надзвичайної ситуації у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації через хімічні викиди заводу «Кримський титан».

25 вересня в дитсадках Армянська після вимушених канікул відновився навчально-виховний процес. 26 вересня школи в Армянську відновили роботу. Дітей, вивезених в кримські санаторії, повернули в місто.

4 жовтня «влада» окупованого Криму заявила, що нібито розробили план заходів щодо ліквідації накопиченого екологічного збитку від хімічних викидів заводу «Кримський титан»

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.