У Криму чергова спроба продати вкрадені українські активи: виноробні та авіаремонтний заводи

Новини
Євпаторійський авіаційний ремонтний завод Фото igor113.livejournal.com

Низку підприємств, раніше незаконно «націоналізованих» після анексії Росією Криму, збираються «приватизувати» у 2019 році. Спроба приватизації у 2018 році закінчилася невдачею – не знайшлося покупців.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на прес-службу окупаційного «Госсовєта Республіки Крим».

До приватизації в 2019 році пропонується шість державних підприємств України, щодо яких, як повідомляє прес-служба «Госсовєта»,  «не завершено заходи з перетворення їх у господарські товариства в 2018 році».

Серед них  названі  державні підприємства «Кримгеологія» (належить НАК «Надра України»), «Сімферопольський виноробний завод» (міністерство агрополітики України), «Конструкторсько-технологічне бюро «Судокомпозит» державного концерну «Укроборонпром», державна установа «28 управління начальника робіт» та ДП «Євпаторійський авіаційний ремонтний завод» міністерства оборони України.

У переліку активів на продаж також вказано «націоналізовану» приватну компанію – ТОВ «Агрофірма «Крим Вино» з Бахчисарайського району, юридична адреса якого була змінена на м. Вінниця. За даними ЄДРПОУ, агрофірма з уставним капіталом в 2,6 млн гривень належить вінничанину Геннадію Бабичу, який мав кілька аграрних підприємств у Криму.

Крім цього, окупаційна «влада» планує денаціоналізувати частку в статутному капіталі «Агропроменерго» – Фонду майна АР Крим в уставнику цього колективного підприємства належить 7,5 %, решта – у власності більш ніж 20 юридичних та фізосіб.

Також на продаж виставлять  15 об’єктів нерухомості, з яких десять не взмогли приватизувати у 2018 році.

Три майнові комплекси так званого «Державного унітарного підприємства «Керченський металургійний завод», які окупаційна «влада» оцінює в 303 млн рублів, також буде відчужено через торги. «Міністр промислової політики Криму»Андрій Васюта сподівається, що це знизить кредитне й фінансове навантаження на підприємство та забезпечить його обіговими коштами для виробництва і реалізації продукції.

Окупаційна влада запланувала також відчуження низки об’єктів нерухомості в Євпаторії, Судаку, Ялті та Сімферопольському районі. Крім того, буде списано чотири одиниці обладнання з балансу Кримського республіканського клінічного центру фтизіатрії та пульмонології, а також дві складські будівлі Керченського державного історико-культурного заповідника (після анексії перейменований у  Східно-Кримський).

Раніше повідомлялося, що нерухомість та інше майно Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму може бути «націоналізовано» і передано «Духовному управлінню мусульман Криму і Севастополя».

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), Росія незаконно конфіскувала в окупованому Криму 4 575 українських державних і приватних об’єктів нерухомості.

Прокуратура АРК призначила судово-економічну експертизу, щоб встановити розмір збитку, який був заподіяний незаконним захопленням державного майна в окупованому Росією Криму. Її результати будуть використані в якості доказів у національних судах та Міжнародному кримінальному суді.

У липні 2018 року секретар Ради безпеки Російської Федерації Микола Патрушев під час візиту до окупованого Криму поскаржився, що вкрадені в України кримські підприємства оборонного комплексу занадто повільно переходять в «держвласність РФ».