Засудженого у «справі диверсантів» севастопольця Шаблія етапували з Уфи в СІЗО Омська

Новини
Гліб Шаблій Фото: РИА Новости

У РФ незаконно засудженого в окупованому Криму фігуранта «справи диверсантів», севастопольця Гліба Шаблія етапували з виправної колонії в Уфі, де він відбував покарання, в СІЗО Омська без особистих речей та ліків.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«Фігурант справи «кримських диверсантів» Гліб Шаблій, засуджений Гагарінський районним судом Севастополя на п’ять років позбавлення волі за обвинуваченням у незаконному виготовленні і перевезення вибухових речовин, був етапований з колонії 1 Уфи, де відбував покарання, в СІЗО Омська. При цьому ні його речі, в тому числі теплі зимові, ні ліки з ним відправлені були. Медичну допомогу в СІЗО йому не надають», – написав Наумлюк.

«Шаблія вивезли з колонії в СІЗО Уфи для участі в судовому засіданні за касаційною скаргою прокуратури на вирок. Однак після розгляду касації його, чи не повертаючи в колонію, без речей несподівано етапували до Омська, де він знаходиться зараз в ізоляторі», – додав журналіст.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.

20 листопада 2016 року стали відомі імена ще двох кримчан, затриманих 15 листопада ФСБ в окупованому Криму за звинуваченням у нібито роботі на українську військову розвідку і підготовку диверсій на півострові. Це Олексій Стогній і Гліб Шаблій, які раніше служили в Збройних Силах України, а після звільнення в запас займалися дрібним бізнесом.

26 липня 2017 року Криму «Київський районний суд» Сімферополя засудив одного з фігурантів «справи диверсантів» Олексія Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі за ч.1 ст. 222 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і ч.1 ст.223 (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї та боєприпасів) КК РФ.

«Гагарінський районний суд» Севастополя засудив Гліба Шаблія на п’ять років колонії за ч.1 ст.223.1 (незаконне виготовлення вибухового пристрою) і ч.1 ст.222.1 (незаконне придбання і зберігання вибухових речовин і вибухового пристрою) КК РФ.

При цьому Шаблію і Стогнію не були пред’явлені звинувачення в диверсіях і шпигунстві.

У липні 2018 року російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Гліба Шаблія політв’язнем.