У Криму «суд» продовжив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка»

«Верховний суд» окупованого Криму у вівторок, 13 листопада, продовжив до 7 грудня запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка»: Бекіру Дегерменджі, Кязіму Аметову, Асану Чапуху і Руслану Трубачу.

Фігуранти «справи Веджіє Кашка» Фото: Риза Асанов

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

За інформацією активістів, «Верховний суд Криму» продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Бекіру Дегерменджі, Кязіму Аметову і Руслану Трубачу до 7 грудня.
Асану Чапуху «суд» пролив домашній арешт також до 7 грудня.

Як відзначили в «Кримській солідарності, судові засідання проходили по кожному з фігурантів «справи Веджіє Кашка» окремо в закритому режимі.

Як повідомлялось, 23 листопада в Сімферополі російські силовики затримали кримських татар – Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі, яких звинуватили в нібито «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини. У момент затримання активістів стало погано ветерану кримськотатарського національного руху 83-й Веджіє Кашка, яка перебувала з ними. Жінку забрала з місця подій «швидка», однак вона померла по дорозі в лікарню.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов повідомив, що громадянин Туреччини Юсуф Айтан шахрайством вкрав гроші сім’ї Веджіє Кашка. Активісти намагалися допомогти її сім’ї повернути кошти. Юсуф Айтан пообіцяв повернути гроші і запросив Веджіє Кашка разом з активістами в кафе нібито для передачі коштів. Там їх і затримали силовики. «Кримське управління ФСБ» звинуватило затриманих активістів у «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини.

23 листопада 2017 року прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактами проведення російським силовиками незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка в окупованому Криму за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.162 (порушення недоторканності житла), ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України.

6 грудня 2017 року у заарештованого 65-річного Асана Чапуха в СІЗО Сімферопля стався мікроінсульт, однак йому не надали медичну допомогу. Лише в кінці грудня Асан Чапух пройшов медичний огляд в лікарні імені Семашка в Сімферополі.

12 вересня 2018 року «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт до 15 листопада фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Казіму Аметову і Руслану Трубачу.

20 вересня 2018 року Асан Чапух через різке погіршення здоров’я припинив голодування, яке він оголосив 15 вересня в СІЗО Сімферополя, вимагаючи надання кваліфікованої медичної допомоги.

4 жовтня «Київський районний суд» Сімферополя обмежив до 23 жовтня термін ознайомлення з матеріалами «справи Веджіє Кашка» для його фігурантів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine