Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив оновлену резолюцію по Криму

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалила ініційований Україною оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна».

Засідання Третього комітету Генасамблеї ООН, 15 листопада 2018 р Фото: webtv.un.org

За документ проголосували 67 країн, проти – 26, утрималися 82, повідомляє на своїй сторінці в Facebook Постійне представництво України при ООН, передає Центр журналістських розслідувань.

«Профільний комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалив ініційовану Україною резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна»», – йдеться в повідомленні.

У представництві також опублікували ключові елементи резолюції:

  • Підтвердження неприпустимості захоплення території Криму силою та зобов’язання повернути окуповані території.
    Засудження політично вмотивованих переслідувань громадян України: заклик звільнити всіх українців, які незаконно утримуються в окупованому Криму та РФ.
  • Визнання Олега Сенцова, Володимира Балуха та Еміра-Усеїна Куку політичним в’язнями.
  • Засудження РФ за примусове переведення населення Криму в російське громадянство та залучення до військових операцій, а також проведення незаконних виборчих кампаній.
  • Заклик до РФ надати доступ до незаконно утримуваних українських громадян на російській території та в Криму незалежним лікарям з міжнародних медичних організацій, а також українським посадовим особам.
  • Заклик до РФ утримуватися від криміналізації прав на свободу слова та права на вільне зібрання в Криму: припинити дискримінацію тих, хто не визнає окупацію.
  • Вимога до міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН позначати в офіційних документах український півострів як «Автономна Республіка Крим та місто Севастополь (Україна), які є тимчасово окупованими Російською Федерацією».
  • Доручення Генеральному секретарю ООН підготувати звіт про виконання цієї резолюції та розробити рекомендації для подальших дій.

Фото: Twitter UKR Mission to UN

Згідно до результатів голосування, проти резолюції проголосували держави: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, РФ, Сербія, ПАР, Південний Судан, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.

Остаточне затвердження нової резолюції по Криму відбудеться в грудні на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

Нагадаємо, 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму, в якій міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН від 19 квітяня 2017 року про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові. Також в документі йдеться, що Росія здійснює міжнародний злочин, незаконно призиваючи до Збройних сил РФ жителів окупованих Криму і Севастополя та проводячи військову пропаганду серед дітей та молоді півострова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine