Радбез ООН проведе екстрене засідання через агресію РФ проти України на морі – посол США

Рада Безпеки ООН у понеділок, 26 листопада, проведе екстрене засідання через агресивні дії РФ проти України в Азовському і Чорному морях і Керченській протоці.

Постпред США при ООН Ніккі Хейлі Фото: Reuters

Про це повідомила у мікроблозі Twitter постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі, передає Центр журналістських розслідувань.

«Надзвичайне засідання Ради Безпеки було скликано на завтра (26 листопада – ред.) на 11:00», – написала Хейлі.

За київським часом засідання Радбезу ООН відбудеться о 18:00.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії провели «відверто агресивні дії» проти малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксиру «Яни Капу» ВМСУ, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Зокрема, російський прикордонний корабель «Дон» здійснив таран буксиру «Яни Капу». Після цього РФ перекрила Керченську протоку для судноплавства.

Після кількох годин очікування катери та буксир ВМСУ виришіли повернутись у Чорне море. Під час виходу з Керченскої протоки вже в нейтральних водах російські кораблі відкрили вогонь на ураженяпо корабельній групі ВМСУ. Катер «Бердянськ» було пошкоджено він втратив хід, катер «Нікополь» та буксир «Яни Капу» були заблоковані. Після цього катер «Бердянськ» та буксир були атаковані і захоплені російськими військовими.

Всього на кораблях ВМСУперебувало 23 військовослужбовця. Внаслідок атаки було поранено шість українських моряків, з них двоє – у важкому стані.

РНБО України запропонувала президенту Петру Порошенко ввести воєнний стан в Україні строком на 60 діб через збройну агресію Росії в Азовському і Чорному морях. Порошенко закликав Верховну Раду 26 листопада ухвалити відповідне рішення. Парламент збирається на позачергову сесію з цього питання на 16:00.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine