РФ відкрила Керченську протоку для руху цивільних суден

Новини
Прохід під Керченською мостом, перекритий суховантажем для блокування судноплавства в Керченській протоці Фото: kerchinfo.com

Росія відкрила для руху цивільних суден Керч-Єнікальський канал в Керченській протоці, який 25 листопада був закритий, щоб не допустити проходження катерів і буксира ВМС України з Чорного в Азовське море.

Про це повідомив агентству ТАСС генеральний директор підприємства «Кримські морські порти» Олексій Волков, передає Центр журналістських розслідувань.

«Дозвіл для руху суден по каналу дали близько четвертої ранку», – сказав Волков.

Він також зазначив, що «судноплавство по Керч-Єнікальським каналом відновлено … в штатному режимі».

За словами Волкова, судна вільно проходять через Керченську протоку.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії провели «відверто агресивні дії» проти малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксиру «Яни Капу» ВМСУ, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Зокрема, російський прикордонний корабель «Дон» здійснив таран буксиру «Яни Капу». Після цього РФ перекрила Керченську протоку для судноплавства.

Після кількох годин очікування катери та буксир ВМСУ виришіли повернутись у Чорне море. Під час виходу з Керченскої протоки вже в нейтральних водах російські кораблі відкрили вогонь на ураженяпо корабельній групі ВМСУ. Катер «Бердянськ» було пошкоджено він втратив хід, катер «Нікополь» та буксир «Яни Капу» були заблоковані. Після цього катер «Бердянськ» та буксир були атаковані і захоплені російськими військовими.

За інформацією Генштабу ВС України, всього на кораблях ВМСУ перебувало 23 військовослужбовця. Внаслідок атаки було поранено шість українських моряків, з них двоє – у важкому стані.

Незаконно захоплені військовими РФ в Чорному морі малі броньовані катери «Бердянськ», «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України доставлені в порт окупованої Керчі.

Президент України Петро Порошенко звернувся до керівництва РФ з вимогою негайно звільнити українських моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплені російським військовими в Чорному морі на виході з Керченської протоки.