Кабмін просить ЄСПЛ зобов’язати РФ звільнити та передати Україні військовополонених моряків ВМСУ

Кабінет міністрів звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) із заявою про застосування попередніх заходів до військовополонених українських моряків, захоплених РФ в Керченській протоці, що передбачає їх звільнення та передачу Україні.

Капітан буксиру «Яни Капу» ВМСУ Олег Мельничук в «Київському райсуді» Сімферополя, 28 листопада 2018 р Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра юстиції України – урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, передає Центр журналістських розслідувань.

«Уряд України стверджує, що дії РФ очевидним чином суперечать нормам гуманітарного права, яке регулює поводження з військовополоненими, що в свою чергу призводить до порушення ст.ст. 2, 3 та 5 Європейської конвенції з захисту прав людини та основних свобод», – написав Ліщина.

В зв’язку з цим, зазначив він, Кабмін України просить ЄСПЛ зобов’язати Уряд РФ:
– надати вичерпну інформацію щодо здоров’я та умов тримання українських моряків;
– забезпечити належне лікування пораненим морякам;
– негайно повернути в Україні поранених моряків після того, як їхній стан здоров’я дозволить транспортування;
– повернути моряків Україні, а до того забезпечити умови тримання, які відповідають нормам гуманітарного права, зокрема, у першу чергу, звільнити їх з пенітенціарних закладів, яких вони, вочевидь, наразі утримуються.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

МЗС України поінформував Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ про порушення Росією конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці, про дії РФ, які значно погіршили спір між сторонами.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine