Викрадені під орудою Темиргалієва з Ощадбанку $30 млн включені в компенсацію від РФ за втрачені активи в Криму

Вартість цінностей, викрадених у березні 2014 року зі сховища Ощадбанку в анексованому Криму за наказом «першого віце-прем’єра Криму» Рустама Темиргалієва, включена до загальної суми компенсації від РФ за втрачені кримські активи фінустанови.  

Рустам Темиргалієв Фото: ИТАР-ТАСС

Про це розповіла Центру журналістських розслідувань Ірина Мудра, заступник директора Департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення Ощадбанку.

За її словами, щодо фігурантів справи про викрадення коштів з Ощадбанку в окупованому Криму були ініційовані кримінальні справи. В той же час, Ірина Мудра висловила впевненість, що жоден з виконавців чи організатторів злочину не поніс відповідальності.  

«Загальна сума викрадених цінностей, які становили і грошові кошти, і валютні цінності, і золото – біля тридцяти мільйонів доларів США. Ця сума була повністю включена в розмір збитків, які були заявлені до відшкодування і повністю задоволена судом», – сказала Ірина Мудра.

За її словами, суд повністю задовільнив заявлені вимоги щодо втрачених в окупованому Криму активів.

«Втрачені активи складалися з нерухомого майна – будівель, обладнання; рухомого майна, устаткування, – тобто, всього того, що знаходилося на території Автономної республіки Крим; активів третіх осіб, які були на зберіганні у банку – а це золото і валютні цінності, які банк зберігав на виконання певних доручень Служби безпеки України; це і втрачений бізнес, і гудвіл (вартість ділової репутації – ред.). І загалом, вартість, яку було присуджено до компенсації Російській Федерації складає біля 1,3 млрд доларів США», – повідомила Ірина Мудра.

Нагадаємо 26 листопада, Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь державного Ощадбанку 1,3 млрд доларів США для компенсації збитків за втрачені активи в окупованому Криму.

Як повідомлялося, в травні 2014 року державний Ощадбанк припинив будь-які банківські операції в окупованому Криму і закрив філію – ​​Кримське республіканське управління.

21 травня 2014 «влада» Криму вивезла в невідомому напрямку 32,45 млн грн та 309 кг золота зі сховища Ощадбанку, в зв’язку з чим банк був позбавлений можливості виконувати свої зобов’язання перед кримськими клієнтами. У причетності до організації цього викрадення підозрюють Рустама Темиргалієва, на той час «першого віце-прем’єра Криму», а у виконанні – одного з ватажків «самооборони Криму» Володимира Мерцалова.

У липні 2015 року Ощадбанк направив вимогу уряду і президенту РФ про компенсацію втрат внаслідок анексії Криму. Свої прямі збитки держбанк оцінив в суму близько 15 млрд грн. У цю суму оцінена балансова вартість активів банку, які були втрачені внаслідок анексії Криму і неможливості банку здійснювати там діяльність.

26 серпня 2016 року Ощадбанк подав позовну заяву в міжнародний арбітражний трибунал, в якому зажадав стягнути з РФ компенсацію в сумі понад 1 млрд. дол. в якості відшкодування збитку, нанесеного фінансовій установі в результаті втрати активів в окупованому Криму. Претензія була сформована в рамках положень Угоди між урядами РФ і України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року, а також міжнародного права.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine