Росія нарощує кількість бойової авіації в Криму – МінТОТ

Новини
Російські винищувачі на аеродромі «Бельбек» Фото: Владимир Смирнов / GettyImages.com

Росія продовжує мілітаризацію окупованого Криму, зокрема, нарощує кількість бойової авіації та спеціальної техніки на аеродромі «Бельбек» поблизу Севастополя, де в цьому році побудована додаткова злітно-посадкова смуга.

Про це повідомляє міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ), передає Центр журналістських розслідувань.

«За результатами обробки супутникової зйомки на відкритих стоянках аеродрому «Бельбек», що знаходиться поблизу м. Севастополь виявлено близько 24 одиниць літаків винищувальної авіації, серед яких 16 літаків СУ-27 різної модифікації, 8 літаків – МІГ-29, а також близько 150 одиниць спеціальної автомобільної та військової техніки», – зазначили у міністерстві.

За оцінками фахівців, збільшення кількості стоянок літаків та місць зберігання авіаційного озброєння на військовій частині аеродрому може бути використано для підвищення можливостей з прийому бойової авіації, у тому числі стратегічної.

«Такі дії Російської Федерації знову підтверджують той факт, що країна-окупант розглядає тимчасово окупований Крим виключно як чергову військову базу, що триматиме в напрузі увесь Європейський континент. Мілітаризація Кримського півострову призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території», – наголосили у МінТОТ.

Фото: mtot.gov.ua

Нагадаємо, наприкінці квітня 2018 року МінТОТ повідомляло про активне будівництво додаткової смуги нібито для «цивільних потреб» на аеродромі «Бельбек».

У вересні 2018 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу підписав наказ про вилучення 27,3 га землі в Севастополі для розвитку військового аеродрому «Бельбек», який обслуговує літаки Повітряно-космічних сил Росії.

22 листопада Міноборони РФ повідомило про завершення будівництва першої черги військового аеродрому «Бельбек».

«Бельбек» є аеродромом спільного базування на якому з 1990-х років була розташована 204 бригада тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року «Аеропорт «Бельбек» отримав статус міжнародного.

Після анексії Криму Росією в 2014 році, аеродром «Бельбек» обслуговував виключно військово-повітряні сили РФ і цивільні рейси не здійснювалися. При цьому на його базі були розташовані два авіаційних полки ВПС РФ.