У Криму «суд» продовжив на два місяці арешт активісту Мемедемінову

В окупованому Криму «Київський райсуд» Сімферополя в середу, 12 грудня, продовжив ще на два місяці - до 18 лютого 2019 року - арешт активісту і громадському журналісту Наріману Мемедемінову, якого ФСБ звинувачує в нібито публічних закликах до терористичної діяльності.

Наріман Мемедемінов Фото: Facebook Nariman Memedeminov

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

««Суддя» оголосив рішення про продовження запобіжного заходу у відношенні Нарімана Мемедемінова до 18 лютого 2019 року», – йдеться в повідомленні.

За інформацією активістів, адвокат подав клопотання про зміну запобіжного заходу Мемедемінову на домашній арешт.

У той же час прокурор подав клопотання на продовження запобіжного заходу активісту до 18 лютого 2019 року. «Суддя» його підтримав.

«Я протестую проти цього запобіжного заходу, тому що я і мені подібні, політв’язні, а інакше нас назвати не можна, і світова спільнота нас такими визнала, цього факту не бачить лише, на жаль РФ, в особі спецслужб, прокуратури. На жаль, до цього приєдналися і суди … Моє переслідування, мій арешт є надуманим, є політично мотивованим. Подібне беззаконня і несправедливість не має морально існувати в житті», – заявив на засіданні Мемедемінов.

Як повідомлялось, 22 березня 2018 року в окупованому Криму російські силовики в селі Холмовка Бахчисарайського району обшукали будинок кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, затримали його і відвезли на допит в «кримське управління ФСБ» в Сімферополі. Активіста обвинуватили в нібито закликах до здійснення терористичної діяльності за ст. 205.2 КК РФ за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.

23 березня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував Мемедемінова до 16 травня.

23 березня прокуратура АРК відкрила кримінальну провадження за фактом незаконного позбавлення волі Мемедемінова. Прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України.

МЗС України зажадало від РФ звільнити арештованого Нарімана Мемедемінова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine