Через «Кримський титан» інвестори відмовилися будувати завод з переробки томатів у Херсонській області

Новини
Вид на «непрацюючий» завод «Кримський титан» з боку Херсонщини, березень 2018 року Фото: investigator.org.ua

Інвестори відмовилися будувати завод з переробки томатів в Чаплинському районі Херсонської області через викиди з заводу «Титан», розташованого в окупованому Криму.

Про це в ефірі місцевого телеканалу «ВТВ+» заявив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».

За його словами, переговори з інвесторами були завершені на 99%.

«Коли ці викиди відбулися, то інвестори сказали:» Ні, ми не можемо заходити туди і будувати», – сказав Гордєєв.

Інвестори порахували, що викиди можуть впливати на якість продукції, яка потім повинна експортуватися до Європи.

За даними агентства, завод планувала побудувати група компаній Agrofusion. Очікувалося, що потужність підприємства буде на рівні від 180 тис. до 250 тис. тонн томатів на рік. Вартість інвестиційного проекту могла скласти 2 млрд грн.

В окупованому Криму після півтора місяці простою відновив роботу завод «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа, зупинений після появи сильних хімічних викидів, що призвело до екологічної катастрофи на півночі півострову.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.