Кримськотатарського активіста Бекирова вивезли з СІЗО в лікарню на обстеження

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого незаконно утримують в СІЗО окупованого Сімферополя, вивезли до міської лікарні імені Семашко на обстеження.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Тільки що адвокат кримського татарина Едема Бекірова Іслям Веліляєв повідомив мені про те, що зв’язався з керівником медичної частини СІЗО Сімферополя, у якому утримують його підзахисного. Він розповів адвокату, що Едема Бекірова вивезли у сімферопольську лікарню імені Семашко на обстеження, яке триватиме два тижні», – йдеться у повідомленні.

За словами Денісової, хворого на діабет активіста мали направити в лікарню у понеділок, 14 січня. Однак «цього не сталося, бо начебто не було конвою».

Як повідомлялось, 12 грудня на адмінкордоні з окупованим Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).

13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року.

ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».

10 січня «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на рішення «Київського райсуду» Сімферополя про арешт кримськотатарського активіста Едема Бекірова до 11 лютого.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine